تبلیغات
طلوع خورشیدی - حاملگی ناخواسته
طلوع خورشیدی
بهترین نیستیم اما بهترین ها انتخابمان میکنند

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1389/12/1
حاملگی ناخواسته
با سلام:
روز های كه امكان حاملگی در یك سیكل قاعدگی منظم وجود دارد را بفرمایید.

ایا اگر به فرض بنده كه 38 سال سن دارم و روز اول پرید ماهانه من اول ماه بوده و روز نزدیكی 22 ماه ایا امكان حاملگی ناخواسته میرود؟

پاسخ :

تخمک گذاری 12-16 روز قبل از پریود بعدی صورت می گیرد. و دیگر اینکه تخمک فقط 24 ساعت بعد از تخمک گذاری قابلیت باروری دارد. به این ترتیب متوجه میشویم که احتمال حاملگی شما وجود ندارد.

در طول دوره یک ماهه سیکل جنسی خانمها .. در چند روز اول خونریزی قائدگی را داریم..که شاید تا 7-8 روز هم طول بکشد. ولی زمان تخمک گذاری در وسط سیکل است یعنی در حدود روز های 14 و 15. ازموقع خروج تخمکها تا طی کردن مسیر لوله رحمی و قرار گرفتن در داخل رحم ..48 ساعت بیشتز زمان نمیبرد... و پس از این زمان تحمک دیکه شرایط لازم برای لقاح با اسپرم مردانه را ندارد. یعنی تخمک بیش از 48 ساعت زنده نیست . اسپرم مردانه هم معمولا از موقع وارد شدندر مهبل زن .. تا رسیدن به تخمک بیش از 25 ساعت توانایئ زنده بودن و بارور کردن تخمک را ندارد..

چون بعضی از بانوان سیکل های منظمی ندارند.. بعضی کمتر از 28 روز و بعضی بیشتز از آن طول میکشد...با کار های آماریو تحقیقاتی که انجام داده اند متوجه شده اند که بیشترین احتمال حاملگی در روزهای 12-16 روز قبل از شروع سیکل خونریزی بعدی است.طبقه بندی: سوالات متداول در ارتباط با تنظیم خانواده، 
ارسال توسط احسان
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس